G.O.A.T. Collab

G.O.A.T. Collab je přípravnou fází navazujícího projektu ARCHA+. Má za cíl prohloubit znalosti dramaturgického týmu a potažmo celý tým nového projektu o současných trendech v hudbě, zároveň i navázat nové kontakty pro budoucí spolupráce. K tomuto účelu proběhla návštěva našeho dramaturgického týmu na dvou významných evropských festivalech:

 

Prestižní festivaly nekonvenční hudby a experimentálního umění Unsound a Le Guess Who? navštívil dramaturgický tým ARCHA+ se záměrem hledat nové talenty, kteří mohou obohatit nově vznikající program ARCHY+. Během svého pobytu naši kolegové shlédli bezpočet unikátních vystoupení, aktivně se účastnili konferenční části programu a navazovali kontakt a budoucí spolupráce s dalšími hudebními profesionály. 

web-thumbnail-konference-Unsound-Diaristic-Ambient-Composition-and-Memory-Martyna-basta-Claire-Roussay-Milos-Hroch.jpeg

Kromě nového programu alternativní hudby chystá ARCHA+ projekty ve vzdělávání veřejnosti v nastolených tématech a rozvíjení možností uměleckého projevu.

I díky G.O.A.T. Collab uvede ARCHA+ v roce 2024 vystoupení experimentálního projektu Voice Actor vybrané právě na základě jednoho z prvních živých provedení konceptuálního alba Sent from my Telephone na obou festivalech. Na festivalu Unsound také vystoupila violoncellistka Okkyung Lee, která se představí v ARCHA+ ve spolupráci s kolektivem Jednota.

Mezi další umělce, o které bude ARCHA+ usilovat, patří například aya, Julek Ploski nebo Armand Hammer.

Nabyté zkušenosti z konferenčního programu se také promítnou do připravovaného vzdělávacího programu ARCHA+ pro umělce i veřejnost. Ať již v podobě pozvání relevantních zahraničních hostů, tak i v práci s tématy jako je field recording nebo kreativní práce s daty.

web-thumbnail-Unsound.jpeg

Za participace členů dramatugického týmu vzniklo také mediální pokrytí festivalu Unsound v tištěném čísle magazínu Full Moonu i na jeho webové platformě:

„‚Očekávejte neočekávatelné’ nebylo jen mottem setu Autechre, ale i celého Unsoundu, který si letos vzal za své přízvisko Dada. Zmiňované legendy elektronické hudby sice festivalové štamgasty tolik nenadchly, zelenáči si ale jejich set zahraný kompletně ve tmě psali mezi jeden z největších zážitků. Samozřejmě hned vedle té kopy ostatních, které zdaleka nečítaly jen hudební program, ale i ten doprovodný:...”

(Zuzana Malá, FULLMOON https://www.fullmoonzine.cz/dada-unsound-2023)

web-thumbnail-Keeley-Forsyth.jpeg

Členové dramaturgického týmu se podílí i na programu dalších subjektů jako je kolektiv Heartnoize Promotion, jehož inovativní dramaturgie získala cenu Vinyla. Např. na základě vystoupení na festivalu Le Guess Who? bude mít v Praze premiéru i libanonská umělkyně Mayssa Jallad.

Pro hudební dramaturgii byla zcela zásadní kvalita a jedinečnost hudebních vystoupení. Někteří umělci zde předvedli vůbec poprvé daný projekt a z velké části se jednalo o umělce, kteří v ČR zatím nevystoupili. Dramaturgický tým ARCHA+ měl možnost vidět více jak 50 vystoupení.

V rámci bohatého konferenčního programu obou akcí se účastníci vzdělávali ohledně nových přístupů v tvorbě hudby a zvukového umění, práci s daty i AI.

Za podpory: 

Série je uskutečněna v kontextu a podpory z výzvy č. 4/2022 Ministerstva Kultury ČR, Národního Plánu Obnovy: Rozvoj kompetencí pracovníků KKS:projekty mezinárodní umělecké a odborné spolupráce v ČR a ve spolupráci s European Climate Foundation, Divadlem Archa a Přístav 18600.

Národní plán obnovy

Ministerstvo kultury ČR

NextGenerationEU