english

CocoRosie feat. Rajasthan Roots & TEZ: WE ARE ON FIRE

 

 

Mistryně znepokojivých kontrastů, sestry Sierra a Bianca Casady, obratně splétají své „divnofolkové“ melodie a příběhy již téměř deset let. Snové plochy se rozplývají v drum´n´bassových rytmech, záchvěvy folku střídá svižné disko, operní popěvky doznívají v elektronickém příboji. Skupina indických hudebníků, Rajasthan Roots,  se kterou letos sestry vystoupily v Hamburku a na Donau festivalu v Kremži, se proto zdá více než přirozenou volbou. Jejich exotický groove s kořeny v tradiční lidové indické hudbě vytváří pestrou džungli a velkorysý prostor pro hudební rozvernosti. 
 
CocoRosie v Praze rovněž představí svůj nový singl We are on Fire, který nahrával s kapelou Dave Sitek (TV on the Radio) a Antony Hegarty (Antony and the Johnsons), který se podílel a zpívá i ve skladbě Tearz For Animals. 
 
Americké průkopnice freakfolku, zahájily svoji společnou hudební dráhu po mnoholetém odloučení v roce 2003. Formace bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů - Sierra, disponující operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca - mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ní typického kňourání. 
 
Sestry Sierra (matkou přezdívaná jako Coco) a mladší Bianca (Rosie) - vstoupily společně na hudební scénu debutem La Maison de mon Rêve v roce 2004. Jejich druhá deska Noah´s Ark, na které spolupracoval mj. Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, vyšla o rok později. V roce 2007 vydaly CocoRosie své třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn.  Album Grey Oceans z roku 2010 vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne. 
 

Cena stání: 490 Kč

V den koncertu 590 KČ.

Velký sál / všechna místa k stání

 

Divadlo Archa

Na Poříčí 26, 110 00, Praha 1
telefon: +420 221 716 111
e-mail: archa@divadloarcha.cz

Pokladna

telefon: +420 221 716 333
pokladna@divadloarcha.cz

Otevírací doba

pondělí - pátek | 10 - 18
a vždy 2 hodiny před začátkem představení
Divadlo Archa je podporováno grantem Hlavního města Prahy ve výši 20.000.000 Kč

Divadlo Archa je podporováno grantem Hlavního města Prahy ve výši 20.000.000 Kč